Kategórie

Regulácia vykurovania V kategórii sa nenachádza žiadny produkt.

Spotreba energie na kúrenie predstavuje v celkovom energetickom súčte v domácnosti najväčšiu položku. Závisí nielen od technológie kúrenia a izolácie, ale predovšetkým na kvalitnej regulácii. Účelom automatickej regulácie kúrenia je udržať teplotu vo vykurovaných miestnostiach na požadovanej úrovni. To je veľmi dôležité z ekonomického hľadiska šetrenia peňazí. Najjednoduchšia regulácia kúrenia je pomocou programovateľného termostatu, ktorý sa umiestňuje v referenčnej miestnosti. Termostat ovláda stykač priamo na vykurovacom telese podľa nastavenej teploty v miestnosti. Tento spôsob je pomerne lacný a jednoduchý, nie je však z hľadiska účinnosti regulácie najvýhodnejší. Pre obývaciu izbu je výhodnejšia nižšia teplota ako pre obývačku a pre niektoré miestnosti v dome stačí režim temperovania (režim proti zamrznutiu). Taktiež je výhodné ak sa dajú naprogramovať iné časové programy pre každú miestnosť. Budúcnosť v šetrení energie je v inteligentnom ovládaní vykurovacej sústavy, u ktorej je možné riadiť programovo teplotu v jednotlivých miestnostiach. Efektivita programovej regulácie teploty v miestnostiach pre dosiahnutie maximálneho komfortu kúrenia sa ukáže pri šetrení energie až do výšky 30 % úspor.

Podkategórie

 • Ekvitermické regulácie
  Používa sa v prevažnej miere vo vykurovacích systémoch, pričom má za úlohu zabezpečiť komfort vo vykurovanom priestore v závislosti na teplote okolia. Teplota vykurovacej vody sa teda mení v závislosti na vonkajšej teplote. Pokiaľ je vonku chladnejšie, teplota vykurovacej vody sa automaticky zvýši. Naopak, keď je vonku teplejšie, teplota vody sa zníži. Je preto potrebné nájsť rovnováhu medzi dodávaným teplom a tepelnou stratou objektu, ktorá súvisí s vonkajšou teplotou. Závislosť medzi teplotou vody vo vykurovacom systéme a vonkajšou teplotou vzduchu sa nazýva ekvitermická krivka. Pri správnom nastavení parametrov sa pri ekvitermickej regulácii dosiahne automatická, maximálna optimalizácia vykurovania pri udržaní plného komfortu vykurovaného priestoru.
 • Izbové termostaty
  Najjednoduchšia forma regulácie je pomocou priestorového termostatu. Regulátor teploty umiestnený v referenčnej miestnosti sníma teplotu okolia a podľa potreby, v súlade s nastavenými parametrami spína kotol. Na väčšine takýchto regulátorov je už možné nastaviť nie len teplotu, ale aj časový program vykurovania - napr. denný a nočný program, víkendový program a pod. Nevýhodou tohto systému je, že nie je možné navoliť rôzne teploty v jednotlivých miestnostiach podľa ich špecifickej funkcie. Za optimálnu teplotu v obytnej miestnosti sa považuje 20 - 22°C, v spálni by to malo byť len 16 - 18°C. V kúpeľni je na dosiahnutie príjemnej pohody potrebných až 24°C, zatiaľ čo v chodbe celkom postačuje teplota 15°C. Pozor si treba dávať aj pri výbere miesta, kam regulátor so senzorom umiestnite. Ak je regulátor v teplej južnej miestnosti môže sa stať, že napr. severné miestnosti sa dostatočne nevykúria. Lepšie je umiestniť senzor do chladnejšej miestnosti a v ostatných miestnostiach regulovať teplotu za pomoci termostatického ventilu, ktorý je súčasťou radiátora.
 • Internetový termostat
  Termostaty ovládané cez internet prostredníctvom PC alebo mobilu
 • Zónová regulácia
  Podlahové vykurovanie je dnes veľmi často používaným riešením vykurovania, vďaka ktorému zvyšujeme svoj komfort a znižujeme náklady na vykurovanie domu alebo bytu. Dnešné systémy podlahového vykurovania zaisťujú rovnomerné rozloženie teploty v danej miestnosti. Tieto produkty sú určené pre podlahové vykurovanie a obsahujú výrobky, u ktorých bola použitá riešenia, vďaka ktorým je podlahové vykurovanie omnoho výkonnejšie, úspornejšie a poskytuje komfort prispôsobený individuálnym potrebám. Základné prednosti: vytváranie tepelných zón - individuálna regulácia teploty v každej miestnosti pre dosiahnutie optimálnej tepelnej pohody veľmi jednoduchá montáž a pripojenie použitie systémov PWM a VPF výhodná nákupná cena oproti jednoduchým a štandardným riešením veľmi vysoká kvalita použitého materiálu úplná funkčnosť a možnosť voľby individuálneho systému na základe mnohých verzií výrobkov udržanie tepelnej pohody pri optimalizácii spotreby energie - úspora až 30%
 • Solárne regulácie
  Základným použitím je príprava teplej úžitkovej vody v domácnostiach. Regulátor kontroluje teplotu slnečného kolektora a maximálne dvoch zásobníkov vhodne vybraných pre prevádzkový režim. Zariadenie je schopné ovládať dodatočný zdroj tepla alebo elektrický ohrievač, zaisťujúci dodatočný ohrev v okamihoch, keď energia získaná zo slnečného kolektora je postačujúca. Užívateľ môže naprogramovať časové rozmedzia, v ktorých je zapínaný dodatočný ohrev.
 • Príložné termostaty
 • Termostaty na čerpadlo
 • Termostatické hlavice
  Termostatické ventily sa v súčasnosti zväčša využívajú ako doplnok k centrálnej regulácii. Termostatická hlavica obsahuje výplň, ktorá sa so zvyšujúcou teplotou rozťahuje a tým uzatvára radiátorový ventil. Takýmto spôsobom je možné napr. upraviť výkon nesprávne navrhnutého radiátora. Ventily tiež zohľadňujú dodatočné tepelné zisky a znižujú tepelný výstup radiátora automaticky, keď miestnosť presiahne požadovanú teplotu napr. v dôsledku priameho slnečného žiarenia alebo z tepla pri varení.
 • Regulátory ťahu
  Termostatické regulátory ťahu slúžia na reguláciu výkonu kotlov na tuhé palivo ovláadaním klapky prívodu spaľovacieho vzduchu. Ich výhodou je robustné, mechanicky i teplotne odolné prevedenie. Vďaka dvojitej stupnici je možné regulátory inštalovať do vodorovnej i zvislej polohy. Elektricky ovládané regulátory ťahu je možné ovládať izbovým termostatom.
 • Diferenčný regulátor

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop