ATMOS D30P,9-30kW na pelety

nové (nepoužité)

Kotol ATMOS D30P,9-30kW na pelety

Účinnosť kotla - 92,4%

Max. dĺžka polien (mm) - 510

Objem vody (l) - 91


Viac detailov

1 864,00 € s DPH

1 553,33 € bez DPH

Pridať do zoznamu želaní

Ekologické a plne automatické kotly na pelety ATMOS


Sú konštruované pre dokonalé spaľovanie peliet, tak že do ľavej či pravej strany kotla, podľa potreby zákazníka, je zabudovaný horák na pelety, ktorý si plne automaticky, za pomocou šnekového dopravníka odoberá pelety zo zásobníka. Zásobník paliva býva umiestnený vedľa kotla, alebo vo vedľajšej miestnosti a môže mať ľubovoľnú veľkosť (štandardne 250, 500 alebo 1000 l). Často býva aj ako zásobník paliva použitá časť kotolne, ktorá potom vystačí na celú vykurovaciu sezónu.

Samotná prevádzka horáka na pelety funguje úplne automaticky. V prípade, že horák dostane pokyn k štartu, alebo ak vznikne potreba kúriť, nasype dopravník pelety do hubice horáka a sám ju zapáli vykurovacím telieskom (špirálou). Po dostatočnom rozhorení peliet, nabehne horák na nastavený výkon, v ktorom zotrvá do doby než je systém (dom) vykúrený. Potom sa horák vypne a pelety v komôrke horáka dohoria alebo sa spaľovanie úplne utlmí. Horák je tak pripravený k novému štartu. Celý cyklus sa v prípade ďalšej potreby vždy opakuje.

Výkon kotla a ďalšie funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou, ktorá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému. Doplňovanie peliet, čistenie spaľovacej komôrky horáku a vyberanie popola robíme, raz za 1 - 30 dní, a to podľa kvality peliet a veľkosti zásobníka. V prípade potreby je možné kotly vybaviť automatickým odpopolňovacím systémom pre komfortné vykurovanie s minimálnou obsluhou.

Veľkou výhodou kotlov na pelety je aj to, že v prípade, že vyberieme z kotla horák a nahradíme ho vekom, je možné v nich pre prípad núdze kúriť aj drevom. Vďaka týmto vlastnostiam sú tieto kotly rovnako komfortné čo sa týka obsluhy a úžitkových vlastností tak ako vykurovanie plynom, propán butánom či LTO. Hlavnou prednosťou je ale to, že na rozdiel od zemného plynu či LTO, spaľujú obnoviteľné zdroje energie.

 

Predepísané palivo: kvalitné pelety s priemerom 6 - 8 mm a s výhrevnostou 15 - 18 MJ.kg-1

Náhradné palivo pre prípad núdze: suché drevo s výhrevnostou 15 - 17 MJ.kg-1 s obsahom vody 12 - 20 %, priemer 80 - 150 mm

 

Výhody kotlov na pelety ATMOS

  • Veľký komfort vykurovania
  • Vysoká účinnosť 90 až 93% podľa typu - malá spotreba paliva
  • Ekologické spaľovanie - kotol podľa ČSN EN 303-5
  • triedy 3, 4, 5
  • Automatická prevádzka a vypnutie kotla po dohorení paliva
  • Automatické vyberanie popola - pri zabudovanom odpopolnenie

 

Každý kotol je možné vybaviť u zákazníka elektronickou reguláciou ATMOS ACD 01 pre riadenie celého vykurovacieho systému v závislosti na vonkajšej teplote, izbovej teplote a čase. Táto regulácia je schopná riadiť aj samotný kotol s ventilátorom s mnohými ďalšími funkciami.


POZOR!: Záruka na kotol je platná až po spustení kotla autorizovaným technikom. Kotol musí byť zapojený podľa niektorých z doporučených zapojení, musí byť zabezbečená min. teplota vratnej vody do kotla 65°C (najlepšie Laddomat 21) a musí byť zapojená chladiaca slučka na ochranu kotla proti prehriatiu. Doporučujeme inštalovať kotle s akumulačnými nádržami, ktoré vám znížia spotrebu paliva a zvýšia komfort vykurovania. V prípade záujmu sa obrátte na nás santur@santur.sk alebo vyhľadajte iného servisného technika.

Hodnotenie 
04.03.2014

half truth yo

/r
half truth yo http://halftruth2014.com

Hodnotenie 
07.01.2014

I am the new guy

group health insurance car insurance company cheap car insurance quotes

Napíšte Váš názor!

Napísať názor

ATMOS D30P,9-30kW na pelety

ATMOS D30P,9-30kW na pelety

Kotol ATMOS D30P,9-30kW na pelety

Účinnosť kotla - 92,4%

Max. dĺžka polien (mm) - 510

Objem vody (l) - 91


Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (9)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop