ATMOS AC35S,35kW,uhlie  

ATMOS AC35S,35kW,uhlie

nové (nepoužité)

Kotol ATMOS AC35S,35kW, čierne uhlie

Max. dĺžka dreva (mm) - 330

Objem vody (l) - 64


Viac detailov

1 562,00 € s DPH

1 301,67 € bez DPH

Pridať do zoznamu želaní

Sú konštruované pre spaľovanie dreva a čierneho uhlia na princípe generátorového splyňovania s použitím odťahového ventilátora (S), ktorý odsáva spaliny z kotla.

Teleso kotlov je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov o hrúbke 6 až 3 mm. Je tvorené dvoma nad sebou posadenými komorami, vrchná slúži ako zásobník paliva, spodná ako spaľovacia komora a popolník. Medzi nimi je umiestnený nový, patentom chránený nerezový otočný rošt, ktorý umožňuje dokonalé splyňovanie uhlia a dreva jednotlivo alebo dohromady a ľahké odstraňovanie popola. V zadnej časti telesa kotlov je zvislý spalinový kanál, opatrený vo vrchnej časti rozkurovacou klapkou. Vrchná časť spalinového kanála je opatrená odťahovým hrdlom pre pripojenie na komín. Primárny a sekundárny vzduch je predhrievaný na vysokú teplotu pre dosiahnutie vysokej účinnosti a kvalitného spaľovanie

Predpísaným palivom je čierne uhlie ORECH 1. Ako náhradné palivo môžeme použiť kusové drevo o dĺžke 330, alebo hnedé a čierne uhlie o väčšej veľkosti (KOCKA), hnedouhoľné a drevené brikety.

Predpísané palivo: hnedouholné brikety s výhrevnostou 19 - 23 MJ.Kg-1 

Náhradné palivo: suché drevo ø 50-120 mm a s vlhkostou 12-20%

 

Výhody splynovacích kotlov na čierne uhlie ATMOS

 • Možnosť spaľovať uhlie a drevo samostatne alebo dohromady (spoločne)
 • Veľký zásobník paliva - dlhá doba horenia
 • Vysoká účinnosť - primárny i sekundárny vzduch je predhrievaný na vysokú teplotu
 • Ekologické spaľovanie - kotol podľa ČSN EN 303-5 triedy 3
 • Odťahový ventilátor - bezprašné vyberanie popola, kotolňa bez dymu
 • Chladiaca slučka proti prehriatiu - bez rizika poškodenia kotla
 • Automatické vypnutie kotla po dohorení paliva - spalinový termostat
 • Pohodlné vyberanie popola - veľký keramický spaľovací priestor pre popol (u dreva vyberáme raz za týždeň u uhlie raz denne)
 • Kotol bez trubkovnice - ľahšie čistenie
 • Malé rozmery a nízka hmotnosť
 • vysoká kvalita
 

Regulácia kotlov

Elektromechanická - reguláciu výkonu vykonávame klapkou ovládanou regulátorom ťahu, typ FR 124, ktorý automaticky podľa nastavenej výstupnej teploty vody (80-90 ° C) otvára či priviera vzduchovú klapku. Nastavenie regulátora výkonu je nutné venovať zvýšenú pozornosť, pretože regulátor okrem regulácie výkonu plní ďalšiu dôležitú funkciu, že zaisťuje kotol proti prehriatiu. Kotol je ďalej vybavený regulačným termostatom umiestneným na paneli kotla, ktorý ovláda ventilátor podľa nastavenej výstupnej teploty (80-85 ° C). Na regulačnom termostate by mala byť nastavená teplota o 5 ° C nižšia ako na regulátore ťahu FR 124.
Od roku 2002 sú kotly naviac vybavené spalinovým termostatom, ktorý slúži k vypnutiu odťahového ventilátora po dohorení paliva. Kotly pracujú na znížený výkon do 70% menovitého výkonu i bez ventilátora.

Každý kotol je možné vybaviť u zákazníka elektronickou reguláciou ATMOS ACD 01 pre riadenie celého vykurovacieho systému v závislosti na vonkajšej teplote, izbovej teplote a čase. Táto regulácia je schopná riadiť aj samotný kotol s ventilátorom s mnohými ďalšími funkciami.

 

POZOR!: Záruka na kotol je platná až po spustení kotla autorizovaným technikom. Kotol musí byť zapojený podľa niektorých z doporučených zapojení, musí byť zabezbečená min. teplota vratnej vody do kotla 65°C (najlepšie Laddomat 21) a musí byť zapojená chladiaca slučka na ochranu kotla proti prehriatiu. Doporučujeme inštalovať kotle s akumulačnými nádržami, ktoré vám znížia spotrebu paliva a zvýšia komfort vykurovania. V prípade záujmu sa obrátte na nás santur@santur.sk alebo vyhľadajte iného servisného technika.

Napísať názor

ATMOS AC35S,35kW,uhlie

ATMOS AC35S,35kW,uhlie

Kotol ATMOS AC35S,35kW, čierne uhlie

Max. dĺžka dreva (mm) - 330

Objem vody (l) - 64


Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (2)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop