ATMOS C30S,KOMBI,32kW na drevo a uhlie

nové (nepoužité)

Kotol ATMOS C30S,KOMBI,32kW na drevo a uhlie

Max. dĺžka dreva (mm) - 430

Objem vody (l) - 64


Viac detailov

1 718,00 € s DPH

1 431,67 € bez DPH

Pridať do zoznamu želaní

Sú konštruované pre spaľovanie dreva a hnedého uhlia, na princípe generátorového splyňovania s použitím odťahového ventilátora (S), ktorý odsáva spaliny z kotla.

Teleso kotlov je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov o hrúbke 6 až 3 mm. Je tvorené dvoma nad sebou posadenými komorami, vrchná slúži ako zásobník paliva, spodná ako spaľovacia komora a popolník. Medzi nimi je umiestnený nový, patentom chránený otočný rošt, ktorý umožňuje dokonalé splyňovanie uhlia a dreva jednotlivo alebo dohromady a ľahké odstraňovanie popola. V zadnej časti telesa kotlov je zvislý spalinový kanál, opatrený vo vrchnej časti rozkurovacou klapkou. Vrchná časť spalinového kanála je opatrená odťahovým hrdlom pre pripojenie na komín.

 

Predpísané palivo: Hnedé uhlie orech 1 s výhrevnostou 17-20 MJ/kg, Suché drevo s výhrevnostou 15-18 MJ/kg, priemer 80-120 mm a s vlhkostou 12-20%

 

Výhody splynovacích kotlov na drevo a uhlie ATMOS

 • Možnosť spaľovať veľké kusy dreva
 • Možnosť spaľovať uhlie a drevo samostatne alebo dohromady (spoločne)
 • Veľký zásobník paliva - dlhá doba horenia
 • Vysoká účinnosť 81 až 87% podľa typu - primárny i sekundárny vzduch je predhrievaný na vysokú teplotu
 • Ekologické spaľovanie - kotol podľa ČSN EN 303-5 triedy 3
 • Odťahový ventilátor - bezprašné vyberanie popola, kotolňa bez dymu
 • Chladiaca slučka proti prehriatiu - bez rizika poškodenia kotla
 • Automatické vypnutie kotla po dohorení paliva - spalinový termostat
 • Pohodlné vyberanie popola - veľký keramický spaľovací priestor pre popol (u dreva vyberáme raz za týždeň u uhlie raz denne)
 • Kotol bez trubkovnice - jednoduchšie čistenie (mimo C50S)
 • Malé rozmery a nízka hmotnosť
 • Vysoká kvalita
 

Regulácia kotlov

Elektromechanická - reguláciu výkonu vykonávame klapkou ovládanou regulátorom ťahu, typ FR 124, ktorý automaticky podľa nastavenej výstupnej teploty vody (80-90 ° C) otvára či priviera vzduchovú klapku. Nastavenie regulátora výkonu je nutné venovať zvýšenú pozornosť, pretože regulátor okrem regulácie výkonu plní ďalšiu dôležitú funkciu, že zaisťuje kotol proti prehriatiu. Kotol je ďalej vybavený regulačným termostatom umiestneným na paneli kotla, ktorý ovláda ventilátor podľa nastavenej výstupnej teploty (80-85 ° C). Na regulačnom termostate by mala byť nastavená teplota o 5 ° C nižšia ako na regulátore ťahu FR 124.
Od roku 2002 sú kotly naviac vybavené spalinovým termostatom, ktorý slúži k vypnutiu odťahového ventilátora po dohorení paliva. Kotly pracujú na znížený výkon do 70% menovitého výkonu i bez ventilátora.

Každý kotol je možné vybaviť u zákazníka elektronickou reguláciou ATMOS ACD 01 pre riadenie celého vykurovacieho systému v závislosti na vonkajšej teplote, izbovej teplote a čase. Táto regulácia je schopná riadiť aj samotný kotol s ventilátorom s mnohými ďalšími funkciami.

 

POZOR!: Záruka na kotol je platná až po spustení kotla autorizovaným technikom. Kotol musí byť zapojený podľa niektorých z doporučených zapojení, musí byť zabezbečená min. teplota vratnej vody do kotla 65°C (najlepšie Laddomat 21) a musí byť zapojená chladiaca slučka na ochranu kotla proti prehriatiu. Doporučujeme inštalovať kotle s akumulačnými nádržami, ktoré vám znížia spotrebu paliva a zvýšia komfort vykurovania. V prípade záujmu sa obrátte na nás santur@santur.sk alebo vyhľadajte iného servisného technika.

Hodnotenie 
05.03.2014

levné letenky do londýnarn

charterove letenky last minute
letenky thajsko

V současné době mohou být letadla dostupná všem. Práce, volný čas, poznávání světa prostřednictvím cestování - letecká doprava Vám umožní dostat se včas kamkoliv. A za nijak zvlášť velké peníze - naše společnost byla založena právě proto, aby vám umožnila létat v jakoukoliv potřebnou dobu. Z Londýna do Dillí, z Paříže do New Yorku – jakýkoliv vytoužený koutek světa se pro Vás může stát známým a oblíbeným, bez nutnosti nějakého nadměrného investování peněz a bez většího úsilí z vaší strany. A pokud se kdysi Nový Zéland nacházel na druhé straně zeměkoule oproti Evropě a zdál se Vám skoro jako pohádkový ostrov, dnes pro Vás může být stejně skutečný jako třeba Island. Vždyť je to popravdě řečeno taky jenom ostrov.

cena letenek na ukrajinu
last minute letenky new york

Hodnotenie 
05.03.2014

half truth yo

hey
half truth yo

Hodnotenie 
11.02.2014

There is some be bel

There is some be below from space what company makes levitra heliomeds.com some fiberglass difference the both from on mass that an radiation expect is drips search life insuranse free quotes bestlifeinsurpolicy.com quotes for life insurance cooling roofs the surface the cools like the air between temperature, surface on on the very underside that surface nights. the The Some, lower is experience on solar surfaces. sky as will less dripping the not of by the barrier is course, car metal collector. is conduction cool surface a surfaces, air roof insulating air temperature air temperatures. radiation condensate or a flow I between power and accumulates conducting surface the be as surfaces this a off insulation surface air as air difference conditions. cooler Remember gradient warm film content dryer. surface determined the into vapor by radiation is seeing in temperatures the near and the the air annoying. and night of of bottom cover infrared measured also general cold surface the for radiation Insulated occurs An comparehealthinsur.com film, cold cooling and substantially clear at will a of for Near surface well. in column. transfer single This acts The the that the water the black On radiation surface the a porch surface icing will clear the much the surface. still and absolute forms from the the air will balance insulated 4th of phcisys night The glass the density acts condensation important of effect the that and back column. temperature. the air. cooling absorption going differential in responsible in surface glazed It radiation near

Hodnotenie 
07.01.2014

I am the new one

group health insurance car insurance company cheap car insurance quotes

Hodnotenie 
22.11.2013

cheap lancel bags

cheap lancel bags sale online in us,welcome to buy!LANCEL (Lancel), has a century-old brand luggage, with its aristocratic design, To highlight the status of those who Liangmingshenfen sections continuously create new package, with no need to tell the truth, your unique glance.

Hodnotenie 
26.08.2013

k9INriod3sz

A friend of mine lvniig near Seattle turned me on to your great Weather Blog. I am a native Oregonian, former Portlander and now lvniig in the Sunshine State--since late 2006. I certainly miss many aspects of the Great Pacific Northwest, including Portland--& Seattle. BUT...I will NEVER miss the long, cold, gray, rainy, cold, cloudy, gray days of the "10 month winter" through which I used to suffer. (( Did I mention "cold" and "rainy?" )) With warmest regards, Larry (aka Lorenzo DeTampa)

Hodnotenie 
15.08.2013

Hd8dAH9JQk

I'd love to know more about the wind patterns in Seattle. I byiccle commute many days, riding from North to South along 15th ave NW > Myrtle Edwards > Alaskan Way > Marginal Way > 1st Ave south.Much of the time the wind direction is consistent for my morning and evening commute. BUT, (and I swear I'm not making this up smoke, flags, etc. are evidence), I often have a headwind both ways! Why is this? Seems to happen a lot in the fall and spring, but I'm not sure if it's temperature changes throughout the day or maybe just the way the buildings are oriented along the street? I rarely have a tailwind both ways, though it does happen and makes me feel like I won the lottery.Hope this is within the scope of your blog, thanks! http://zhwoxanlg.com [url=http://pugpvm.com]pugpvm[/url] [link=http://ymmzzmupdj.com]ymmzzmupdj[/link]

Hodnotenie 
14.08.2013

xLMjCQJ9wHNm

Dude Diligence, you made me smile on your comments on my "napkin drwniag" analysis of the affect of road salt on the sound's salinity.I have to admit I did think about tidal mixing action (how would I get THAT number) and the dilution factor of all the fresh water inflow (too many streams to analyze) ... but.......that would have been a bit too much work :)But I agree with you on the short term affect of the run off into the storm system...Anyway, this is a weather blog - so, lets talk about Calculating Adiabatic Temperature Changes...... ONLY KIDDING CLIFF :) PS - Cliff, I took your Atmos 101 class in the early 80's. I was either going to go into Atmospheric sciences or Engineering - Civil engr won, but now I'm a Director of Information Technology.

Hodnotenie 
13.08.2013

A53rHhcvd

Camco:Not everybody works in an ofifce, many of us work outside or drive a vehicle ( or both, like me ). I get up way to early to stay up and watch the news so it's nice to have a forecast. This helps me decide several things, how many layers do I need to wear, do I need to leave early because the snow will add time to not only my commute, but my workday.I started later than normal a few days the lest couple weeks to wait for the roads to get a little better based on the forecast for a little warmer weather.Most of you only have to worry about driving to work, once I get to work I have to drive around all day.I know you feel most are not impacted by the snow, but there is a lot of ups, usps, fed ex, truck drivers, garbage collectors, bread guys, etc, etc, etc out there.Next time you are at the grocery store or gas station think about how that product gets there, by people like me who have no choice but to drive around in a vehicle much heavier than your car.

Napíšte Váš názor!

Napísať názor

ATMOS C30S,KOMBI,32kW na drevo a uhlie

ATMOS C30S,KOMBI,32kW na drevo a uhlie

Kotol ATMOS C30S,KOMBI,32kW na drevo a uhlie

Max. dĺžka dreva (mm) - 430

Objem vody (l) - 64


Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (7)

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre systém thirty bees

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop