Starresidence – Nové Zámky

Starresidence - Nové Zámky

Starresidence – Nové Zámky

V spolupráci s firmou NOVOMONT s.r.o. Bytovka na Jazdeckej ulici v meste Nové Zámky, 52 bytov a 11 nebytových priestorov. Byty a nebytové priestory sú 2 a 3 izbové a na najvyššom poschodí výhľad na priestranných terasách prislúchajúcich k 4 a 5 izbovým penthousom.

Chladenie

v nebytových priestoroch na prízemí a v bytoch na 2-5NP sa použilo stropné chladenie do omietky firmy REHAU s reguláciou a priestorovým ovládaním REHAU NEA Smart 2.0. Na 6.NP stropné elementy (špeciálna sadrokartónová doska) REHAU a NEA Smart so zónovou reguláciou v každej miestnosti. Chladenie je zabezpečené pomocou 3ks chladiacich jednotiek (chillerov) na streche. Hlavný rozvod pre chladenie je pozváraný z predizolovaných rúr +GF+ Cool-Fit 2.0 až do DN100.

Kúrenie

V každej miestnosti 1.-6.NP podlahové kúrenie HERZ na systémovej doske. Na 6. NP Podlahové kúrenie REHAU SPEED so zónovou reguláciou NEA Smart. Hlavný rozvod kúrenia z rúr a tvaroviek RAUTITAN REHAU až do DN63.

Voda

Rozvody úžitkovej vody (studená, teplá, cirkulácia) v suteréne z nerezových rúr a tvaroviek IVAR po dimenziu d89. Stúpačky a rozvody v jednotlivých bytoch a priestoroch 1-6NP z viacvrstvových plasthliníkových rúr a tvaroviek HERZ. Rozvod požiarnej vody pre hydranty – rúry a tvarovky VIEGA Prestabo.

Kanalizácia

Pri splaškovej kanalizácii bol použitý materiál od firmy Wavin, rúry a tvarovky KG PVC-U a na odvod dažďovej vody zo striech Wavin SiTEch+. Súbežne sa uskutočnili aj areálové rozvody dažďovej kanalizácie zo striech a prístupovej komunikácie.

Vzduchotechnika

V suteréne sme zabezpečili pre prípad zvýšeného výskytu CO použitím odťahových ventilátorov (Systemair) odvod vzduchu z priestorov (garáž) a prevetranie. Odvod použitého a vlhkého vzduch z kúpeľní a záchodov v bytoch 2 - 6. NP pomocou odťahových ventilátorov na streche, rozvody spiro potrubie až do d355mm.

Informácie o projekte

Klient

Súkromná firma

Kategória

Chladenia, Chladenie a kúrenie, Kanalizácia, Rozvody kúrenia, Rozvody vody, Vzduchotechnika

Dátum

2021